Kontakta oss | Åredalens folkhögskola

Kontakt

Åredalens folkhögskola
Hålland 290
837 96 Undersåker

Telefon: 0647-66 55 00
E-post: info@aredalensfhsk.se

BG 376-6953

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev:

Skolledning

Ingemar Forss
Rektor
0647-66 55 10
ingemar@aredalensfhsk.se

Ingegärd Hägglund
Husfru
0647-66 55 01
ingegard@aredalensfhsk.se

Torsten Halvarsson
Adm.chef
0647-66 55 02
torsten@aredalensfhsk.se

 

 

 

Administration & fastighet

Ingemar Forss
Personalfrågor
0647-66 55 10
ingemar@aredalensfhsk.se

Elisabeth Sjölander
Reception
0647-66 55 00
elisabeth@aredalensfhsk.se


Sven-Erik Jönsson
Skolpräst
0647-66 55 00
svenerik@aredalensfhsk.se

Elna Bolin
SYV
0647-66 55 03
elna@aredalensfhsk.se

 

Elisabeth Öhman
Bibliotekarie
0647-66 55 00
elisabetho@aredalensfhsk.se

Anders Nicolausson
IT
0647-66 55 08
anders@aredalensfhsk.se

Lina Sjörén
Kommunikatör
0647-66 55 07
lina@aredalensfhsk.se

Anders Österberg
Lokalvård
0647-66 55 13
anderso@aredalensfhsk.se

 

Matthias Bengtsson
Fastighet
0647-66 55 14
matthias@aredalensfhsk.se

Folke Svensson
Fastighet
0647-66 55 18
folke@aredalensfhsk.se

 

 

Kök

Peter Larsson
Köksansvarig
0647-66 55 12
peter@aredalensfhsk.se

Rigmor Fogelberg
Kökspersonal
0647-66 55 12
rigmor@aredalensfhsk.se

 

 

 

Lärare

Pernilla Högberg
Kursansvarig
Allmän kurs – Natur & Livsstil
0647-66 55 04
pernilla@aredalensfhsk.se

Olle Mobärg
Kursansvarig
Allmän kurs – Fjäll & Friluftsliv
0647-66 55 00
olle@aredalensfhsk.se

Jessica Forsberg
Kursansvarig
Fjäll & Friluftsliv – Guideutbildning
0647-66 55 00
jessica@aredalensfhsk.se

Hans Bolin
Kursansvarig
Internationella linjerna
0647-66 55 15
hans@aredalensfhsk.se

 

Martin Boström
Kursansvarig
Bibellinjen
0647-66 55 05
martin@aredalensfhsk.se

Lina Sjörén
Kursansvarig
KRIK-linjen
0647-66 55 07
lina@aredalensfhsk.se

Sven-Erik Jönsson
Lärare
Bibel & Livsåskådning
0647-66 55 00
svenerik@aredalensfhsk.se

Vincent Ihlberg
Kursansvarig
Teamlinjen
0647-66 55 00
vincent@aredalensfhsk.se

 

Helena Schmidt Bourges
Kursansvarig
Konst och Språk i Frankrike
0647-665500
helena@aredalensfhsk.se

Arna Rydberg
Kursansvarig
Konstskolan
0703-484148
arna@aredalensfhsk.se

Carina Eriksson
Lärare
Textil
0647-66 55 00
carina@aredalensfhsk.se

Elna Bolin
Kontaktperson
Fristående kurser
0647-66 55 03
elna@aredalensfhsk.se